Aslı Tosya

Sunucu, Spor Spikeri

1983 yılında Ankara’da doğan Aslı Tosya, İlkokulu Büyük Kolej’de tamamladıktan sonra 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Nefesli Sazlar Ana Sanat Dalı Flüt Bölümüne girdi.

Ortaokul, lise ve yüksek lisans bittikten sonra 2005 yılında İstanbul’a gelerek Türvak’ta TV Programcılığı Yapım ve Yönetim bölümünde eğitim aldı.

Kanal D, Dream tv, Elmax gibi kanallarda staj yaptıktan sonra tenise olan yoğun ilgi ve sevgisi sonucunda spor spikerliği yapmaya karar verdi ve 2012 yılında SportsTV ile tanıştı.

Spor spikerliğine ilk olarak SportsTV’de staj yaparak başladıktan sonra 2014 yılında 7/24 TV’de Ana Haber spikerliği ve kendi hazırlayıp sunduğu Eurozone ve Korttan Sesler programlarını yaptı. 2018 yılı Mart ayında yeniden SportsTV’ ye dönen Aslı Tosya, Sport Center, Süper Spor ve Center Court Programları’ nın editörlüğünü ve spikerliğini yapmaktadır.

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nde Kırmızı Halı Röportajları, Blockchain 2018 Seminerlerinde sunuculuk görevlerini üstlenmiştir.