Cansu Canan Özgen

Gazeteci, Yazar, Tv Sunucusu

23 Eylül 1989’da İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Mühendis olarak edindiği tecrübelerden sonra bu alanın kendisine yeteri kadar uygun olmadığını fark ederek, çocukluğundan beri ilgi duyduğu medya sektörüne yöneldi.

Toplumsal duyarlılığı yüksek, iletişime açık ve öğrenmeyi hayat misyonu olarak benimseyen Cansu Canan Özgen, stajyer olarak başladığı BJK TV’de ana haber sunuculuğuna kadar ilerleyip kariyerine Habertürk TV’de devam etti.

Habertürk TV’de ana haber bülteni dahil olmak üzere muhtelif yayın kuşaklarında çalışarak tecrübe alanını genişletti. Mühendislik alt yapısının getirdiği analitik düşünme yeteneğini, iletişim dünyasının olmazsa olmazı sorgulama sanatı ile harmanlayarak hazırladığı ve sunduğu “Öteki Gündem” adlı televizyon programına özgünlük katan Cansu Canan Özgen, New York University’den aldığı Dil, Sanat, Tarih, Bilim, Freud ve Rüya dersleri ile mesleki kariyerini geliştirmeye çalışarak, televizyonculuktaki misyonunu şevk ve heyecanla sürdüren sunucu şuan A Haber kanalında görev yapmaktadır.

Sunum Dili: Türkçe, İngilizce