Derya Aslan

Sunucu, Oyuncu, Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi

1975 doğumlu olan Derya Aslan, orta ve lise öğrenimini Üsküdar Doğan Koleji’nde, Üniversite eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamladı. TÜRVAK Eğitim Kurumları’nda Yapım Yönetim Bölümü’nde eğitim gören ve Boğaziçi Üniversitesi'nde Satış ve Pazarlama Sertifika Programı ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde TV Haberciliği Programı’nı tamamlayan Aslan; 1999 2001 yılları arasında Kültür Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’ nın ortak düzenledikleri özel bir projede görev alarak, on iki ülke ve on sekiz şehirde sunuculuk yaptı.

İş hayatına İstanbulFM ve istTV’ de halkla ilişkiler ve tanıtım departmanında, görev alarak başlayan Aslan, uzun yıllar PR, tanıtım ve etkinlik ajanslarında çalıştı; seçkin markaların kurumsal iletişim,pazarlama ve halkla ilişkiler departmanlarında yöneticilik yaptı. Bu süre boyunca pazarlama, marka yönetimi ve etkinlik konusunda deneyim kazanan Aslan, aynı zamanda yapım ve sunuculuğunu üstlendiği projelerle ekranda da görev aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA İşletme Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini tamamlayan Derya Aslan,2011 yılında ise Citi PR’ı kurdu.Citi PR aracılığıyla markalara etkinlik, itibar yönetimi, iletişim konularında 360 derece bakış açısıyla ve uzman kadrosuyla danışmanlık hizmeti sağlayan Derya Aslan, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne bağlı Bilgi Eğitim Kurumları’nda Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde ders veriyor.

Sunuculuğunu Üstlendiği Organizasyonlardan Bazıları;

Bilgi Üniversitesi Kadın Liderler Zirvesi

Bilgim İK Zirvesi

TSE ‘’Marmara Kalite Günleri’’ Eğitim Organizasyonu Ödül Töreni

Agco İnternational Suppliers Day Awards

TSE Kalite Ödül Töreni

Garanti Bankası ShellPartnerCard Lansman Toplantısı

Akşan Yapı 35.Sokak-İzmir Proje Lansmanı

Cine 5 Kurumsal Geceler/Yeni Proje Lansmanları Dışişleri ve Kültür Bakanlığı Ortak Projesinde ülkeyi temsilen 9 ülkede gerçekleştirilen tanıtım organizasyonu ‘’turquie la belle’’ (Güzel Türkiye) de sunuculuk.

Sunum Dili: İngilizce, Almanca (Orta Seviye)