Didem Uğurlu

OYUNCU, SUNUCU

1978 Yılında İstanbul’da doğdu. Craft oyunculuk atölyesi, Ekol Drama ve Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde doğaçlama, diksiyon, oyunculuk, kamera ve sahne sanatları üzerine eğitimler aldı. 

İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir. Ata binmek, silahla atış yapmak, masa tenisi, yoga, plates ve fitness gibi birçok spor dallarıyla ilgilenen Uğurlu son zamanlarda da gitar eğitimi almaya başladı.   

“Aynalı Tahir” dizisiyle başlayan TV serüveni, “Azad”, “Kınalı Kar”, “Asla Unutma”, “Düşler&Gerçekler”, “Yalancı Yarim”, “Beyaz Gelincik”, “Yalan Dünya”, “Senin Uğruna” ve “Hicran Yarası” dizileriyle devam etti.  

1997 Yılında çektiği “Elidor” şampuan reklamının ardından, “Nestle” yoğurt, ”Heineken” bira, “Ülker Gold” çikolata ve “Lifebuoy” diğer reklam çalışmalarıdır.  

2005 Yılında IFR&Sony Columbia Pictures’ın The Net 2.0 (USA) filminde rol aldı.  

Oyunculuktaki başarısını sunuculukta da kanıtlayan Didem Uğurlu, “Türkiye Offshore Şampiyonası”, “Bizden Kaçmaz Magazin Programı”, “Fox Magazin”, “Heyecanlı Yaz Magazin”, “Yakın Takip” gibi birçok TV programında sunuculuk yapmış, halen de ATV’de ekranlara gelen “Dizi TV” programını sunmaya devam etmektedir.