Ege Çubukçu

Müzisyen

Müzik hayatına amatör olarak lisede başlayan, tiyatrolara müzikler hazırlayan ve radyoculuk yıllarında prodüksiyonunda sayesinde elde ettiği samplelarla kendi müziğini hazırlayıp İzmir Coast adında köklü bir grupla çalışan Ege Çubukçu; RoadShow Turneleriyle verdiği 350 konserin ardından, adından söz ettiren, kariyerinin başlangıç noktası olan, "Bir Gün" adlı albümü ile 2005 yılında profesyonelliğe adım attı. Müzik dünyasına damga vuran, "Yaz Geldi", Ayşe Hatun Önal ile düet yaptığı, "Hey DJ" gibi besteleri ile çıkışını sürdürdü ve, "Bir Gün" parçası ile listeleri altüst etti.  

2008 yılında, farklı müzik türlerini harmanladığı ikinci albümü olan, "Bir de Baktım" ile müzik piyasasına yepyeni bir soluk getiren genç sanatçı; albümde Ajda Pekkan, Pamela, Ferhat Göçer, Hüseyin Karadayı, Fallen Angelz, Hakan Özlücan gibi önemli isimlerle de sıra dışı düetler gerçekleştirdi. Ege bu albümde pop, elektronik ve rock temalarını da müziği ile harmanlayarak, müzik piyasasına yepyeni bir soluk getirdi.  

İki stüdyo albümü (Bir Gün ve Bir de Baktım) arasında; Avrupa Futbol Şampiyonası için A Millî Futbol takımımıza hazırlanan, Efes Pilsen sponsorluğundaki Gülben Ergen düetli, "Avrupa" parçasını seslendirdi.  

2010 yılının son aylarında ise Ege Çubukçu; 2011'e göz kırpan yepyeni çalışması, "Sex On The Beat" ile Türkiye'nin ilk dans filmi olan, "Uçan Melekler" filminde dinleyicilerinin karşısına çıktı.  

2011'de, "30 günde 30.000 download" istatistiği ile iTunes Podcasting tarafından Movers and Shakers listesine bir kez daha giriş yapan Ege Çubukçu, yepyeni internet sitesi www.egecubukcu.com.tr adresinin açılışına özel yeni bir single çıkardı. 2011 yazına özel hit, "Funky Sh!t" ilk haftasında 15.000 download ile listeleri sarstı ve hala da sarsmaya devam ediyor.  

Ödüller

Ege Çubukçu 2006'da Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri'nde, 2008'de ise Radio N101 Müzik Ödülleri'nde En İyi Rap Sanatçısı ödülünü kazandı.  

Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluklar konusunda gösterdiği hassasiyet ile tanınan Ege Çubukçu; TİKAV'la ve TİKAV'lı gençlerle tanışmasının ardından, "Son Bir Şans" adlı şarkıyı besteledi. Sözlerinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği yaratmayı amaçlayan TİKAV'ın izlediği yolu kendi içtenliği ile anlatan Çubukçu, Elazığ Fırat Üniversiteli TİKAV öğrencileri ile stüdyoya girerek vakfın hayatlarındaki önemini, mutluluklarını ve umutlarını kendi cümleleri ile ifade etti. Şarkının klibini de kendi tasarlayan sanatçı klipte öğrencilerle beraber rol alarak TİKAV'ı benzersiz bir yöntemle tanıttı.