Fatoş Kabasakal

OYUNCU, SUNUCU

1982 Yılında Edirne’de doğdu. Türk dizi ve televizyon sunucusudur.

Sunuculuk kariyerine Kral TV’de bir müzik programı ile başladı. İlk oyunculuk tecrübesini ise “İki Arada Aşk” ile yaşadı. Ayla Algan’dan oyunculuk eğitimi aldı.

2005 Yılında “Misi” dizisinde “Yosun” karakteri, 2006’da “Sararan Sevdalar” filminde “Betül Ünal” karakteri, yine 2006’da “Ah Polis Olsam” da “Simge” karakteri ile karşımıza çıktı. 2007’de “Yıldızlar Savaşı” ‘nda Berna Laçin ve Mehmet Ali Erbil’le başrolü paylaştığı sit com da “Berçin Taygun” karakterini, 2007-2010 Yıllarında “Bez Bebek” dizisinde “Simge” karakteri ve 2010 Yılında “Türk Malı” dizisinde “Natalia” karakterini canlandırdı.

Ayrıca 2010 Yılında “Panda Gofretto” reklamında oynayarak sempatik oyunculuğuyla beğeni toplamıştır. Son olarak ATV’deki aksiyon polisiye “Kurşun Bilal” dizisinde yer aldı.

Fatoş Kabasakal, bugüne kadar birçok organizasyonda ve “Elifnağme”, “Heyecanlı”, “Afiyet Şeker Olsun”, “Bir Eğlence Gecesi”, “Ver Coşkuyu”, “Fatoş’la Akıllı Alışveriş”, “Dedikodu Magazin” gibi Televizyon programlarında da sunuculuk yapmıştır.