Gözde Atasoy

HABER SPİKERİ, SUNUCU

15 Nisan 1986, İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu. Yüksek lisansını San Francisco'da bulunan Golden Gate University'de Pazarlama üzerine yaptı.

İlköğretimden lise sona kadar Nişantaşı Işık Lisesi'nde okudu. Dialog Eğitim Merkezi'nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde ise tiyatro, diksiyon ve etkili konuşma eğitimi aldı.

Televizyonculuğa ilk adımı 2009 yılında BJK TV'de attı. 2 yıl boyunca hem haber bültenlerini, hem de çeşitli programları hazırlayıp sunduktan sonra 2011 yılında CNN TÜRK'e geçti. CNN TÜRK spor servisinde 1 yıl görev yaptıktan sonra da 2012 yılında Kanal D'ye transfer oldu. 6 yıl boyunca kış sezonlarında Kanal D Hafta Sonu Ana Haber Bülteni'ni, yaz sezonlarında ise Kanal D Ana Haber'i sundu. Yine bu süreçte Euro D Haber Bülteni'nin sunuculuğunu da üstlendi.

Mayıs 2018'de yeniden CNN TÜRK'e döndü. Şimdilerde hafta içi her gün 13:00-15:00 saatleri arasında Bugün programını sunuyor.

İyi derecede İngilizce bilen Atasoy, aynı zamanda Zihinsel ve Gelişim Engelli bireylerle, gönüllüleri arkadaş yapan “Best Buddies” adlı uluslararası sivil toplum girişiminin de “Türkiye Arkadaşlık Elçisi” dir.