TEKLİF AL
Brenda Berin

Brenda Berin

Müzisyen

Brenda Berin - Biyografi

ABD’de eğitim görmüş olan Brenda Berin, Türkiye’nin en iyi caz müzisyenleriyle kurduğu Authentic Anatolian Project grubu ile bir ‘arşiv albümü’ hazırladı. Dünyaca ünlü efsane baterist Dave Weckl ve Grammy Odüllü George Whitty katkılarıyla ve Sony Music etiketiyle 2013 yılında yayınlanan, ‘Sakın Ağlama’ adlı albüm Gezi Olaylarından 3 gün önce raflarda yer almasına rağmen ulaştığı eleştirmenlerden tam not aldı…
Doublemoon sanatçılarından Orient Expressions grubunun son sesi olmasının yanında, hem Fatih Erkoç, Ozan Doğulu, Hi-Jazz gibi Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin projelerinde hem de Erik Truffaz ve Talvin Singh gibi dünyaca ünlü sanatçılarla ortak projelerde yer aldı. Jean Pierre Smadj’ın Fransa’da yayınladığı son albümünde beste ve sözü Brenda’ya ait ‘Sen ve Ben’ adlı eser Natacha Atlas tarafından yorumlandı.

Ulusal TV kanallarında yayınlanan diziler ve uzun metraj filmlerde olduğu kadar birçok reklam jingle çalışmasında hem sesiyle hem de beste-söz katkılarıyla yer aldı. Simplastique Records bünyesinde yayınlanan single çalışması “Midnite” kısa sürede Ibiza Chillout Session Vol.7 ve pek çok toplama albümüne seçilerek uluslararası markete ulaştı.

Türkiye’nin en önemli davet organizasyon şirketleriyle çalışan sanatçı bir tarafta ülkemizin en seçkin müzisyenleriyle sahne çalışmalarına devam ederken bir yandan halen ilk solo albümünün çalışmalarını sürdürmektedir.

https://youtu.be/kiolSw_hPdA
https://youtu.be/fOXTxif_sZU
https://youtu.be/0xYFJGFFi2g
https://youtu.be/NGnumzYr0fk
https://youtu.be/MjGDETBqKvY

Teklif Al

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.

İletişim

ADRES Polat Ofis İmrahor Cad. No:23 A Blok 2. Kat 34440 Kağıthane, İstanbul TELEFON 0212 236 23 60 EMAIL info@vegaajans.com