TEKLİF AL
Doğukan Manço

Doğukan Manço

DJ, Müzisyen, Müzik Prodüktörü

Doğukan Manço - Biyografi

Doğukan Manço 1981, Belçika’da doğdu.
Çocukluk yıllarından itibaren motor sporları dallarında özel eğitimler, müzik alanında ise piyano ve gitar dersleri almaya başlayarak kariyerine ilk adımlarını attı. Marmara Radyo Televizyon Gazetecilik Anadolu Teknik Lisesi’ne devam eden Manço, sonrasında eğitimini yurtdışında tamamlama kararı alarak, Amerika’da Florida Atlantik Üniversitesi Şehir Planlamacılığı bölümünden mezun oldu.
Üniversite yıllarında kendi radyosunu kuran Doğukan Manço, 11 yıla yakın süren radyoculuk kariyerinin deneyimi ile ilk kez 2009’da kalabalık kitleler önünde DJ performans sergilemek için sahneye çıkmaya başladı. 
2012 yılında kurduğu Manço Prodüksiyon’un ilk ürünü ”Binlik Demlik” teklisi olurken, aynı dönemde katıldığı Apex Master Drift yarışlarında dereceler alarak Türkiye üçüncüsü oldu. 
2013 yılında Star TV’de yayınlanan ve kadrosu ile dönemin en popüler tvshowu olan ”Survivor Ünlüler – Gönüllüler” yarışmasına giden Doğukan Manço, finale kalarak ikinci oldu. 2013 Survivor’da gösterdiği başarılı performansı nedeniyle 2015 yılında TV8’de yayınlanan  “Survivor AllStar” kadrosuna da dahil olan Manço, bu kez yarışmada  18 hafta kalarak, duruşu ve beyefendiliği ile ciddi bir kitle edindi. 
Yaklaşık 10 yıldır kariyerini DJ’lik ve müzik prodüktörlüğü üzerine devam ettiren Manço, ikinci teklisi olarak 90’ların en çok ses getiren şarkılarından biri olan ”Sakin Ol” u yeniden düzenleyerek piyasaya çıkardı. ”Sakin Ol”unDoğukan Manço düzenlemesi  2014 yılının en çok dinlenen şarkıları arasına girerken, dijital mecralarda rekorlar kırdı ve Manço’ya birçok ödül getirdi.
Doğukan Manço, 2016 yılında yayınladığı ”Yüzleşme” adlı III. Teklisi ile söz yazarlığı yapmaya başladı. 
Doğukan Manço müzik kariyerine devam ederken projeleri nedeniyle ara verdiği drift yarışlarına 2016 yılında kendi hazırladığı ve 46 ismini verdiği yarış arabasıyla geri döndü. 2018-19 yılları arasında da yeniden dereceler almaya başladı. 
2018 yılında Söyle Zalim Sultan’ın aranjörlüğünü yaparak IV. teklisini çıkarttı.
Doğukan Manço, kendi projelerinin yanı sıra yaptığı remiksler ve aranjeler ile farklı albümlerde yer almaya da devam ediyor.

Teklif Al

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.

İletişim

ADRES Polat Ofis İmrahor Cad. No:23 A Blok 2. Kat 34440 Kağıthane, İstanbul TELEFON 0212 236 23 60 EMAIL info@vegaajans.com