TEKLİF AL
Ece Göksu

Ece Göksu

Caz Sanatçısı

Ece Göksu - Biyografi

Ece Göksu müzisyen bir ailenin çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi.

5 yaşından itibaren piyano dersleri almaya ve Ankara Devlet Opera ve Balesi çocuk korosunda söylemeye başladı.

11 yaşında H. Ü. Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne girerek Doç. Banu Perk ve üniversitede Doç. Oya Ünler ile piyano çalıştı. Hüseyin Sermet ve Ayşegül Sarıca’nın masterclass’larına katıldı. Üniversite yıllarında caz müziğe karşı olan ilgisi sayesinde ilk grubunu biçimlendirdi.

2002 yılında İstanbul’a taşındı ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konsevatuvarının piyano bölümünde Prof. Seher Tanrıyar’ın öğrencisi olarak mezun oldu. Türkiye’de birçok ilde caz klüplerde, konser salonlarında ve ayrıca İstanbul Uluslararası Caz Festivali, Ankara Uluslararası Caz Festivali ve Akbank Uluslararası Caz Festivali gibi birçok festivalde yer aldı. ABD’de, Budapeşte ve Dubai’de konserler verdi.

Birçok TV ve radyo reklam müziği seslendirdi. 2007 yılında Fulbright bursunu kazandı ve William Paterson Üniversitesi’nden de burs alarak New Jersey’de caz vokal yüksek lisansı yapmak üzere ABD’ye gitti. Burada Nancy Marano, Cecil Bridgewater ve Mulgrew Miller gibi isimlerle çalıştı. Roberta Gambarini ve Jay Clayton’dan özel dersler aldı. Kurt Elling’in workshoplarına katıldı.

Yüksek lisans tezini Billie Holiday’in kompozisyonları ve şarkı sözleri üzerine yazdı. 2012’nin Aralık ayında ilk solo albümü olan ‘Masal’ DenizBank sponsorluğunda, A.K Müzik tarafından yayınlandı. Yine aynı yıl efsanevi ‘The Duke Ellington Orchestra’ ile konser yaptı.

2013 yılının Temmuz ayında Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde armonika virtüözü, Grammy ödüllü Grégoire Maret ile konser yaptı. 2013-2014 konser sezonunda Istanbul, İzmir, Antalya ve Eskişehir Senfoni Orkestralarıyla solist olarak konserler yaptı. 2014 yılının Şubat ayında Neşet Ruacan ve Volkan Hürsever’le kaydettikleri, caz standartlarından oluşan albümleri “Slow, Hot Wind” Ada Müzik tarafından yayınlandı. Göksu hala hem New York hem İstanbul’da yaşıyor ve konserler yapmaya devam ediyor.

Teklif Al

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.

İletişim

ADRES Polat Ofis İmrahor Cad. No:23 A Blok 2. Kat 34440 Kağıthane, İstanbul TELEFON 0212 236 23 60 EMAIL info@vegaajans.com