TEKLİF AL

Gökhan Türkmen - Biyografi

1983’te İstanbul’da doğan Gökhan Türkmen, 1997 yılında gitarla tanıştı. 2000 yılından itibaren çeşitli mekân ve organizasyonlarda gitar ve sesiyle boy göstermeye başladı. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetin ardından 1 yıl kadar şan dersi alan sanatçı, bir dönem radyolarda ve çeşitli mekânlarda canlı performanslar sergiledi. Sözü ve müziği Serkan Söylemez’e ait olan, “Büyük İnsan” şarkısının Youtube’da 5 milyon kişi tarafından dinlenmesiyle yıldızı parladı. “Büyük İnsan” şarkısından bir yıl sonra, “Dön” şarkısını da internetten yayınladı ve yine söz & müziği Serkan Söylemez’e ait olan, “Efkarlıyım” adlı şarkıyla Nokia tarafından düzenlenen bir yarışmaya katıldı. İnternet üzerinde bulunan 3 şarkısıyla da beğeni toplayan sanatçı, Keremcem ve Aykut Gürel’in desteğini de aldı. 2008 yılında, “Büyük İnsan” adlı albümü İrem Records etiketiyle çıkardı.

2010 Mart ayı ortasında çıkan, “Biraz Ayrılık” adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu. Gökhan Türkmen 1 Haziran 2012’de yayınladığı Ara adlı EP’sinde bulunan “Bitmesin” isimli singleı ile listelerde 11 hafta boyunca bir numarada yer alırken, aynı şarkı 18 hafta listelerin ilk 5’inden inmedi.

2014 yılında, “En Baştan” adlı yeni albümünün her detayı ile ilgilenen Gökhan Türkmen, albümün prodüktörlüğünü uzun zamandır sahnede bir arada olduğu orkestrası “GT Band” ile birlikte yaptı. Albümün çıkış şarkısı, “Çatı Katı”nın video klibi Youtube’da 50 milyon izlenme sayısını geçti.

2015’in ilk aylarında GTR Müzik adı altında kendi yapım şirketini kuran sanatçı, Onur Ocaklı ve Analog People isimli projelerini kendi şirketinden çıkarttı. 2014-2015 yılı üniversiteler tarafından En İyi Erkek Sanatçı ve En İyi Albüm kategorisinde sayısız ödüle layık görüldü.

2016 yılında Ayşegül Aldinç’in son albümü Sek’iz’ de bulunan, sözleri Ozan Turgut’a müziği Gökhan Türkmen’e düzenlemesi ise Aytaç Özgümüş ve Caner Anar’a ait olan Durum Leyla adlı şarkıyı Ayşegül Aldinç ile beraber seslendirdi. 2016 yılının Ağustos ayında, “Vay Halimize” adlı singleını dinleyicilerin beğenisine sunan Türkmen, bu şarkıya Tuz Gölü’nde Murat Joker yönetmenliğinde çekilen kliple de çevre kirliliği konusundaki duyarlılığını göstererek büyük etki yaratmayı başardı. 2016 yılının Eylül ayında Harun Kolçak ile birlikte seslendirdikleri Yanımda Kal şarkısı ile büyük beğeni toplayan sanatçı, Ekim ayında 4. Stüdyo albümü olan Sessiz’i dinleyicilerin beğenisine sundu. 2016 yılında Ses 1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda başlattığı akustik konserlerini İstanbul dışında Bilecik, Eskişehir, İzmir, Ankara ve Bursa gibi şehirlerde devam ettiren sanatçı, akustik konserleri boyunca konsere gelenlerden toplanan kitap, oyuncak ve kırtasiye malzemelerinin Geleceğe Işık Tut projesi kapsamında ihtiyacı olan okullara dağıtılmasını sağladı.

Teklif Al

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.

İletişim

ADRES Polat Ofis İmrahor Cad. No:23 A Blok 2. Kat 34440 Kağıthane, İstanbul TELEFON 0212 236 23 60 EMAIL info@vegaajans.com