TEKLİF AL
Tolga Futacı

Tolga Futacı

Müzisyen, Oyuncu

Tolga Futacı - Biyografi

24 Ekim 1973 yılında, İstanbul’da doğdu. 

İlkokulu Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde, üniversitenin ilk yılını Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde ve geri kalanını ise Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okudu. Üniversite hayatı devam ederken, Akademi İstanbul’da müzik eğitimi aldı. Askerliğini Ankara’da, Armoni Mızıkası Komutanlığı’nda jazz standartları ve Türkçe pop müzik söyleyerek kısa dönem yaptı. 

Ortaokul yıllarında, Erol Sayan, Melahat Pars gibi değerli hocalardan solfej ve nazariyat, Adnan Günaydın’dan da kanun dersleri aldı. Üç sene kadar süren kanun çalma macerası, udla tanışınca son buldu. Bir süre Necati Çelik ve daha sonra Sinan Kayan ve Vedat Yar ile ud ve nazariyat dersleri devam etti. 

Üniversite yıllarında Akademi İstanbul’da Ayşe Tütüncü ile piyano, Ali Fuat Yılmazoğlu ile gitar, Semih Korucu ile solfej ve armoni ve Mehmet Nemutlu ile de müzik teorisi çalıştı. 

Metin Arolat’a gitarla, Gülşen, Ayşe, Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi’ye sesiyle, Jale ve Bora Öztoprak’a gitar ve sesiyle, Leman Sam’a ud, gitar, buzuki ve sesiyle, en son olarak da Sibel Tüzün ve Altay’a ud ve sesiyle eşlik etti. 

2004 senesinde, Akademi Turkiye isimli programda ikinci olmasıyla ekranlarda tanınmaya başladı. 

Akademi Turkiye albümünde, Kara Toprak isimli eserle yer aldı.

Cennet Bahçesi, Aşkolsun ve Yol Ayrımı isimli üç stüdyo albümü, Kime Ne, Düğün ve Senden Sonra isimli üç single yayınladı. 

Yunanistan’da Angela Dimitriou ile düet çalışması yaptı.
“Rock Sınıfı”  isimli, çocuklar için yapılan projede yer aldı. 

Senden Başka isimli dizide başrol ve Yaprak Dökümü isimli dizide dört bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı. 

Teklif Al

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.

İletişim

ADRES Polat Ofis İmrahor Cad. No:23 A Blok 2. Kat 34440 Kağıthane, İstanbul TELEFON 0212 236 23 60 EMAIL info@vegaajans.com