TEKLİF AL
Işık Şimşek

Işık Şimşek

ŞARKICI, MODA YAYINCISI

Işık Şimşek - Biyografi

1973’de Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

TRT Ankara Çocuk Kulübü’yle başlayan seslendirme sanatçılığı ve radyo programcılığını üniversite yıllarına kadar sürdürdü, özel radyolarda yapımcılık ve sunuculuk yaptı. Lise yıllarından itibaren çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer aldı, Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması’nda okulunu temsil ederek birincilik kazandı.

1996-1999 yılları arasında Yapı Kredi Yayınları’nda editör olarak pek çok kitabın yayınlanması sürecinde çalıştı, 3 aylık felsefe dergisi Cogito’nun editörlüğünü de sürdürdü.

1999’da Bilsak 5. Kat’ta grubuyla birlikte sahne almaya başladı. O günden bu yana İstanbul’un birçok ünlü gece klübünde ve özel gecelerde sahne alan ve çok izlenen televizyon dizilerinin şarkılarını seslendiren Şimşek, bir yandan da moda dergiciliği alanında çalıştı.

L’Officiel, 2’debir, ELLE ve ALL dergilerinin ardından halen Grazia’nın yayın direktörlüğünü yapıyor; Şimşek’in, R. M. Hare’in “Platon: Düşüncenin Ustaları” kitabının İngilizceden çevirisinin de aralarında bulunduğu pek çok çevirisi ve yayınlanmış makalesi bulunuyor.

Işık Şimşek’in single çalışmaları “Canım” 2019, “Öğrendim” 2017, “Başka Bahara” 2017 “Aşk” 2016.

Ajda Pekkan’ın “Vitrin” ve “Cool kadın” hit’lerinin bestecisi, dizi ve film müziği yapımcısı – aranjör Can Algeç ile evli ve bir çocuk annesi.

Teklif Al

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum.

İletişim

ADRES Polat Ofis İmrahor Cad. No:23 A Blok 2. Kat 34440 Kağıthane, İstanbul TELEFON 0212 236 23 60 EMAIL info@vegaajans.com